11. oktober 2018                        Sakskøbing Fjernvarme generalforsamling

11. oktober 2018                        Bordtenniskamp kl. 19.00

12. oktober 2018                        SSHK håndboldkamp hal A kl. 18.30-19.30

12.-19. oktober 2018                 Køge Svømmeklub træningslejr

13. oktober 2018                        SSHK Bold og leg kl. 10.00-11.00 i hal B

13.-18. oktober 2018                 Kvik Kastrup Svømmeklub træningslejr

19.-21. oktober 2018                 Vallø Håndboldklub træningslejr

21. oktober 2018                        SSHK Håndboldkampe i hal A kl. 10.00-13.40

23. oktober 2018                        Skolehåndboldstævne i hal A og B kl. 8-15

23. oktober 2018                        SSHK håndboldkampe hal A kl. 17.15-20.45

24. oktober 2018                        Skolehåndboldstævne i hal A og B kl. 8-15

25. oktober 2018                        LFBKr Ældrebadmintonstævne i hal A kl. 8-15

26. oktober 2018                        SSHK Håndboldkamp i hal A kl. 18.30-19.30

27. oktober 2018                        Nysted Roklub i svømmehallen kl. 14-17

27. oktober 2018                        SaBTK Ungdom badmintonkampe kl. 9.30-15.30 i hal B 

27. oktober 2018                        SaBTK badmintonkamp kl. 15.30-18.30 i hal A 

27. oktober 2018                        Børnehåndboldstævne kl. 9.00-13.00 i hal A

28. oktober 2018                        SSHK Håndboldkampe i hal A kl. 11.00-15.00

30. oktober 2018                        SSHK håndboldkampe hal A kl. 17.00-20.00

1. november 2018                      Skolehåndboldstævne i hal A og B kl. 8-15

1. november 2018                      Bordtenniskamp kl. 19.00

3. november 2018                      Evt. håndboldtrænerkursus HRØ kl. 9-16 hal A og Grønnegården

3. november 2018                      SSHK Bold og leg kl. 10.00-11.00 i hal B

4. november 2018                      LFBKr Kredstræning 10.00-12.30 i hal B

4. november 2018                      SSHK Håndboldkampe i hal A kl. 10.00-17.45

6. november 2018                      SSHK håndboldkampe hal A kl. 18.30-21.00

8. november 2018                      Junioridrætslederuddannelse kl. 8-15 i hal A og Grønnegården

10. november 2018                   Privat arrangement på vandrerhjemmet

10. november 2018                   Sakskøbing Skole (lærere) arrangement kl. 11.00-14.00 i hal B

10.-11. november 2018            Brøndby Blæseorkester træningslejr

11. november 2018                   SSHK Håndboldkampe i hal A kl. 13.00-15.10

17. november 2018                   SaBTK badmintonkamp kl. 14.30-17.30 i hal A

17. november 2018                   SSHK Bold og leg kl. 10.00-11.00 i hal B

18. november 2018                   Håndboldkampe i hal A kl. 9.30-16.15

20. november 2018                   SSHK håndboldkampe hal A kl. 19.15-21.30

22. november 2018                   Bordtenniskamp kl. 19.00

24.-25. november 2018            Såby Badminton træningslejr i hal B

24. november 2018                   LFBKr LF mesterskaber i badminton i hal A

25. november 2018                   LFBKr LF mesterskaber i badminton i hal A

26. november 2018                   LFBKr LF mesterskaber i badminton i hal A

27. november 2018                   SSHK håndboldkamp hal A kl. 20.00-21.00

1. december 2018                      SaBTK badmintonkamp kl. 14.30-17.30 i hal A

1. december 2018                      SSHK Bold og leg kl. 10.00-11.00 i hal B

6. december 2018                      Bordtenniskamp kl. 19.00

8. december 2018                      SaBTK badmintonkamp kl. 13.30-18.30 i hal A

9. december 2018                      SSHK Håndboldkampe i hal A 9.00-19.00

13. december 2018                    SSHK juleafslutning ungdom

15. december 2018                    SSHK Bold og leg kl. 10.00-11.00 i hal B

16. december 2018                    LFBKr Kredstræning 10.00-12.30 i hal B

6. januar 2019                              LFBKr Kredstræning 10.00-12.30 i hal B

10. januar 2019                            Bordtenniskamp kl. 19.00

12. januar 2019                            GIF indendørs fodboldstævne i hal A

12. januar 2019                            SaBTK badmintonkamp kl. 14.30-17.30 i hal B

24. januar 2019                            LFBKr Ældrebadmintonstævne i hal A kl. 8-15

24. januar 2019                           Bordtenniskamp kl. 19.00

26. januar 2019                            SaBTK Ungdom badmintonkampe kl. 10.00-13.00 i hal A

26. januar 2019                            SaBTK badmintonkamp kl. 14.30-17.30 i hal A

2. februar 2019                            SaBTK badmintonkamp kl. 14.30-17.30 i hal A

5./6. februar 2019                      NBR landbrugsmøde kl. 8.00-18.00 i hal A (opstilling dagen før)

7. februar 2019                            Bordtenniskamp kl. 19.00

8.-17. februar 2019                    Østdansk bordtennis træningslejr

23. februar 2019                         Ranglisteturnering Saxdans i hal A

23. februar 2019                         SaBTK badmintonkamp kl. 14.30-17.30 i hal B

28. februar 2019                         Sakskøbing Handicap generalforsamling kl. 16.15 på vandrerhjemmet

28. februar 2019                         Bordtenniskamp kl. 19.00

2. marts 2019                               Evt. børnehåndboldstævne kl. 9.00-13.00 i hal A

4. marts 2019                               Roedyrkernes generalforsamling i hal A

7. marts 2019                               LFBKr Ældrebadmintonstævne i hal A kl. 8-15

9. marts 2019                               SaBTK badmintonkamp kl. 14.30-17.30 i hal A

22. marts 2019                             Opstilling til gymnastikopvisning kl. 15-22 i hal A

23. marts 2019                             SGF gymnastikopvisning i hal A

23. marts 2019                             SaBTK Ungdom badmintonkampe kl. 10.00-16.00 i hal B

24. marts 2019                             LFBKr Kredstræning 10.00-12.30 i hal B

28. marts 2019                             Generalprøve forårskoncert tambourkorps kl. 16-22 i hal A                           

29. marts 2019                             Opstilling til og generalprøve på forårskoncert i hal A hele dagen

30. marts 2019                             Tambourkorpsets Forårskoncert i hal A

5.-7. april 2019                             Roskilde TRI træningslejr

12. april 2019                               Opstilling til afdansningsbal i hal A kl. 15.00-22.00

13. april 2019                               Afdansningsbal Elnegaard dans i hal A

13.-20. april 2019                        Svømmeklubben MK 31 træningslejr

6.-9. maj 2019                              Nygaard Skole lejrskole 

13.-16. maj 2019                         CSU Holbæk lejrskole 

21.-24. maj 2019                         Humlebæk Skole lejrskole 

25. maj 2019                                 Opstilling til Europa-Parlamentsvalg i hal A hele dagen

26. maj 2019                                 Europa-Parlamentsvalg i hal A hele dagen

27.-29. maj 2019                         Borupskole lejrskole 

17.-21. juni 2019                         Københavns Pensionistidræt træningslejr

21. juni – 7. juli 2019                 Østdansk bordtennis træningslejr

25.-28. juli 2019                          Lolland Rundt Motionscykelløb

2.-4. august 2019                        Danseklubben SAX træningslejr

5.-10. august 2019                      Fægtelejr

16.-18. august 2019                  Gladsaxe Badminton træningslejr

31. aug.-1. sept. 2019                Posten Badminton træningslejr

14.-15. september 2019          DGI Badminton

11.-18. oktober 2019                 Østdansk bordtennis træningslejr

18.-20. oktober 2019                 Vallø Håndboldklub træningslejr